Lifestyle

Jak postupovat při domácí léčbě covidu?

Doba koronavirová ještě ani zdaleka není za námi. A zatímco někdo léčí zákeřné onemocnění v nemocnici, jiní se uchylují k domácí léčbě. A je to tak zcela v pořádku. Ne každý průběh patří na nemocniční lůžko, které je tím pádem volné pro pacienty s jiným typem onemocnění. Abyste se však velice rychle dostali zase na nohy, zeptali jsme se lékařů, co konkrétně při domácí léčbě pomáhá. 

Příznaky, před kterými zpozornit 

I když toho bylo o koronaviru napsáno mnoho, přesto stojí za zmínku příznaky, které jsou pro toto zákeřné onemocnění opravdu typické. Mluvíme především zvýšené teplotě, suchém kašli, také o bolesti hlavy, rýmě a škrábání v krku. Při těchto signálech apelují doktoři na to, abyste byli obezřetní a postupovali podle jejich rad. 

Pokud to není tak vážné, raději se nedoporučuje ani chodit za lékaři. Raději se s nimi mají lidé spojit po telefonu a dbát jejich pokynů. Většina lidí se navíc těší kompletnímu naočkování, což by mělo znamenat mírný průběh onemocnění. A v takovém případě bude stačit pouze čaj a paracetamol. 

Dvojice, na kterou je spolehnutí 

Ano, je sice pravdou, že většinu respiračních onemocnění je možné vyležet doma, ale covid ne vždycky je dobré doma léčit. Pokud však stav není natolik vážný a onemocnění není horšího průběhu, povolejte na pomoc dvojici, se kterou se nemoci zbavíte, doufejme, jedna dvě.  

Jsou jimi paracetamol a čaj. Zatímco čaj vyplaví z těla veškeré škodliviny a bacily, paracetamol uleví od horečky, která se může vyšplhat k opravdu vysokým hodnotám. Dobré je také užívat něco na kašel. V lékárně (i těch online) se nachází hromada volně prodejných léčiv.  

Vsadit však můžete také na přírodní cestu – průduškový čaj nebo sirup z cibule či cukru. To jsou triky, se kterými i naše prababičky zaháněly závažná i méně vážná onemocnění.