Lifestyle

Holistický přístup k bydlení. Láká vás tato myšlenka? 

Celostní pohled na prostředí a ekologická architektura je vhodná k zamyšlení. Jedná se o přístup k bydlení celostním pohledem, kdy se snažíme o harmonii s přírodou a okolím. 

Jedna věc bude sloužit pro mnoho účelů

Tím, že si pořídíme bydlení, nemusíme zatěžovat přírodu. Místo pokoje pro hosty nám postačí rozkládací pohovky, po celém bytě můžeme používat multifunkční sedací vaky. Není nutné mít místnosti přeplněny nábytkem a předměty, které příliš často nepoužíváme. Vždy se snažíme maximálně využít danou věc tak, aby nám sloužila pro co možná největší množství účelů. Vaky tak například využijeme i na zahradě.  

Materiály, ze kterých se náš domov skládá

Když navštívíte sto let starý byt a uvidíte v něm dřevěnou podlahu, která je nejen funkční, ale také reprezentativní, dojde vám, že umělou hmotu naprosto nepotřebujete. Dřevěné parkety nebo podlahy se totiž postarají o to, abyste byli obklopeni tou nejvyšší kvalitou. Zároveň se jedná o obnovitelný zdroj materiálu, plně v souladu s přírodou. 

Technologie mnohdy život neulehčují

Holistický přístup opravuje také s vlivem elektrosmogu na naše prostředí. Dají se změřit jednotlivé zátěže sítí, které našimi domovy procházejí, a následně jejich dopad snížit. Celostní bydlení se zabývá i vědou o zdravých stavbách, baubiologií. Je tak možné přizpůsobit stavbu vlivu současných geopatogenních zón a snažit se o to, abychom žili v co nejzdravějším prostředí. 

Zlatý řez

Mimo tyto prvky se celostní architektura zajímá také posvátnou geometrii v architektuře i urbanismu. Pojem jako zlatý řez a harmonické rozměry se uvádějí do praxe v rámci každé stavby. Pracuje se například také s principem feng shui, který hraje roli při navrhování staveb, ale i jednotlivých prvků v rámci místnosti. 

Holistický přístup k bydlení vám nabídne prostor, ve kterém se budete cítit dobře.